O třídě

Naše třída má 20 žáků a z toho jen sedm holek.

Od září je u nás i nový žák Vítek, který se přestěhoval z Ostravy.

Kam míříme?

Tento rok se zaměřujeme na rozvoj čtenářství ve všech předmětech. Chceme se učit zajímavé věci, které nám všem přinesou radost, potěšení z četby, chodit do knihovny půjčovat si knihy, ale zároveň chodit na výlety, o kterých si budeme povídat či psát.  Pracujeme na tom, aby z nás vyrostli dobří lidé, učíme se jednat s každým s úctou a respektem.

Kde jsme?

Chodíme do knihovny, čteme v dílně čtení své knihy, máme čtenářské lekce, ve kterých čteme společné knihy a sdílíme zážitky z četby a výletů. Chodí mezi nás spisovatelé i kronikáři, navštěvujeme muzeum, děláme referáty, se kterými nám pomáhají rodiče, a za to jim moc děkujeme.

Kudy dál?

Zjistili jsme, že jsou děti, které nás nenechají domluvit a skáčou druhým do hovoru. Budeme je i sami sebe učit trpělivosti, aby nám dopřáli požitek z četby či vyprávění a nerušili nás. Chceme být skvělá třída, která se nehádá a spolupracuje.

• 08.04.2020

Velikonoce už jsou tady, a tak přejeme Vám všichni dohromady bohatou pomlázku a hodně štěstí, hlavně však radost, jež jaro věští.

Veselé Velikonoce přejí zaměstanci ZŠ a MŠ Hlučín-Darkovičky.

• 05.04.2020
    V době uzavření naší školy nezahálíme. Pilně se pracuje na realizaci "Přírodní zahrady ZŠ Hlučín - Darkovičky".
  • 11.03.2020

Od 11.3.2020 je  základní škola dle nařízení Ministerstva zdravotnictví uzavřena. Děti, chodící do školní jídelny, budou automaticky odhlášeny po celou dobu platnosti opatření.

• 09.03.2020
    Naše škola se  poprvé zapojí do akce na podporu dětského čtenářství s názvem Noc s Andersenem. Náhradní termín akce bude upřesněn.
  • 10.12.2019
    V úterý 10. 12. 2019 od 16,00 hodin proběhnou v jednotlivých třídách čtenářské lekce. Od 17,00 zahájíme BURZU KNIH.