O třídě

Tak, už jsme prvňáci.

Když jsme byli ještě předškoláci, byli jsme se ve škole několikrát s rodiči podívat. Naše budoucí škola se nám moc líbila, jak je barevná a prostorná, s krásnými obrázky na zdech tříd i na chodbách. Proto jsme se do školy vůbec nebáli přijít a naopak, na první školní den jsme se moc těšili.

Ze začátku bylo pro nás těžké si uvědomit, kdy je vyučování a kdy přestávka, těžko jsme se orientovali, kde máme šatnu, třídu, kudy se jde do jídelny, na zahradu nebo do tělocvičny, ale teď, po pár týdnech ve škole, jsme si už jistější.

Každý den se do školy těšíme na nové zážitky, na kamarády a také na to, až se naučíme číst tak, že si budeme umět přečíst knihu, psát tak, že budeme umět napsat dopis a vzkaz mamince nebo kamarádovi a taky počítat tak, že budeme vědět, kolik máme zaplatit za nákup v obchodě a kolik peněz dostaneme zpět.

Při práci v hodinách někdy pracujeme samostatně, často ve dvojicích, učíme se oceňovat kamaráda, říct, když máme radost nebo když nás něco trápí. O přestávkách svačíme, ale také si hrajeme různé hry, které máme ve třídě, kreslíme si nebo si měníme „stykeezky“.

Ve třídě je nás 9, 7 děvčat a 2 kluci a chtěli bychom být dobrá parta. Paní učitelka Mirka a paní vychovatelka Zdeňka pro nás, kromě učení, vymýšlejí spoustu aktivit, aby se nám to podařilo. V družině i ve třídě se věnujeme práci s emocemi. Pomáhá nám s tím žabák Ferda a jeho kamarádi mouchy (pocity).  Odpoledne v družině odpočíváme, ale také sdílíme své zážitky, hrajeme hry, vyrábíme či kreslíme, zpíváme, a když neprší, chodíme na školní zahradu.

Paní učitelka nám říkala, že budeme zažívat nové zážitky a dozvídat se zajímavé informace i jinde než ve škole. A hned v září jsme byli na naší první škole v přírodě, kterou jsme si parádně užili a budeme na ni dlouho vzpomínat. Společně budeme také chodit na vycházky po Darkovičkách i jejich okolí, do lesa, na výlety, návštěvy divadla, muzea nebo planetária. Jsme moc zvědaví, co nás na tak zajímavých místech čeká.

• 25.02.2023
    Klub rodičů při ZŠ Hlučín-Darkovičky pořádá v sobotu 25.2.2023 MAŠKARNÍ KARNEVAL. Zahájení ve 14:00 v KD DARKOVIČKY.
  • 03.02.2023

V době pololetních a jarních prázdnin můžete využít volnočasové aktivity v DDM Hlučín. Podrobnější informace v přiložených dokumentech. Přihlášky na www.ddmhlucin.cz.

• 18.11.2022
    Podle ustanovení § 24,ods. 2 Zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) vyhlašuji dne 18. 11. 2022 ředitelské volno.
  • 12.11.2022
    Klub rodičů při ZŠ Hlučín-Darkovičky pořádá v sobotu 12. 11. 2022 od 20:00 v KD Darkovičky tradiční ŠKOLNÍ VEČÍREK, který je stejně jako v předchozích letech v duchu "Dobře se bav a protancuj střevíce".
  • 04.10.2022
    Kroužek zábavných vědeckých pokusů pro děti 1. - 5. třídy bude na naší škole zahájen v úterý 4. 10. 2022 v době od 13:30 do 14:30 hodin. Podrobnější informace získáte na www.veselaveda.cz.
  • 03.10.2022
    Nabídka zájmových kroužků pro školní rok 2022 - 2023. Schůzky budou zahájeny v týdnu 3. - 7. 10. 2022, vyjímku mají kroužky jiných organizací. Bližší informace k termínům a platbám jednotlivých kroužků si můžete přečíst v přiloženém dokumentu.