O třídě

O 3. třídě

Kdo jsme?

Tak už jsme třeťáci!  3 Michalové, Zuzka, Kája, Nela, Marek, Sára, Štěpán, Julie, Eliška, 2 Emy, Kristi, Oli, Terka, Kuba, Niki a naše paní učitelky Monika, Katka a Magda.

Kde jsme?

Naše třída se schází v přízemí, takže máme na přestávky volnou velikou chodbu (hrajeme fotbálek, špitáme si, nacvičujeme  sportovní sestavy). To nás baví asi ze všeho nejvíc.

Ale naše paní učitelka Monika Kamradková si stejně myslí, že ze všeho nejvíc nás baví učení…Máme ji na český jazyk, matematiku a hudební výchovu. V tomto roce budeme pilovat vyjmenovaná slova, učit se násobení, dělení a počty do 1 000, procvičovat čtenářské strategie a dovednosti.

A jak probíhá náš den?

Ráno se setkáváme v ranním kruhu, přivítáme se podle pozdravu, který někdo z nás vymyslí. Na tabuli je rozvrh, a proto víme, co nás v daný den čeká. Samostatnosti se učíme prostřednictvím týdenních plánů, kde jsou zapsány úkoly i prověrky.

Na čem musíme pracovat?

Kromě předmětů se hlavně učíme chovat a jednat tak, aby se nám učení dařilo a ve třídě jsme se cítili dobře. To je náš asi největší úkol. A k tomu potřebujeme Vaše ocenění, podporu a doprovázení při hledání své cesty.

• 03.06.2020

Dle vyhlášky č.211/2020 Sb., o hodnocení výsledků vzdělávání žáků ve druhém pololetí školního roku 2019/2020 se bude vycházet z těchto kritérií:

• 08.04.2020

Velikonoce už jsou tady, a tak přejeme Vám všichni dohromady bohatou pomlázku a hodně štěstí, hlavně však radost, jež jaro věští.

Veselé Velikonoce přejí zaměstanci ZŠ a MŠ Hlučín-Darkovičky.

• 05.04.2020
    V době uzavření naší školy nezahálíme. Pilně se pracuje na realizaci "Přírodní zahrady ZŠ Hlučín - Darkovičky".
  • 11.03.2020

Od 11.3.2020 je  základní škola dle nařízení Ministerstva zdravotnictví uzavřena. Děti, chodící do školní jídelny, budou automaticky odhlášeny po celou dobu platnosti opatření.

• 09.03.2020
    Naše škola se  poprvé zapojí do akce na podporu dětského čtenářství s názvem Noc s Andersenem. Náhradní termín akce bude upřesněn.