Program školy

Vize mateřské školy

• Vytvořit MŠ, do které se všechny děti těší.
  • Prohlubovat a podporovat co nejužší spolupráci s rodinami dětí.
  • Rozšiřovat výukové metody o nové, moderní, aktivní a badatelské formy, environmentální výchovu – Hejného metoda, předčtenářská gramotnost, popisný jazyk, polytechnická výchova. Zařazovat chvilky s angličtinou jako hravé činnosti.
  • Rozvíjet zájem o pohybové aktivity a sport.
  • Budovat MŠ jako tvořivé místo.
  • Vést děti k tomu, aby nové zkušenosti a informace objevovaly samy.

Cíle:

Orientovat se na to, aby MŠ v Darkovičkách byla:

• místem radosti – vytvořit školu, ve které se děti budou cítit bezpečně a spokojeně.
  • místem úspěchu – dát šanci a příležitost k úspěchu každému dítěti.
  • místem pochopení – individuálně přistupovat ke každému dítěti, respektovat jeho individuální zvláštnosti.
  • místem vzájemné komunikace – učit děti konstruktivně řešit problémy, konflikty, rozvíjet prosociální chování.
  • místem podporující pohyb – aktivně vést děti k pohybu formou hry, vytvářet vztah k pohybové aktivitě.
  • místem otevřeným pro veřejnost – zapojování rodičů do života školy, akce, projekty, dílny…, spolupráce se ZŠ, hasiči…
  • místem tvořivým a hravým – poskytovat prostor pro rozvoj tvořivosti a fantazie.

• 03.11.2020

Pokud  dítě nebude navštěvovat celý měsíc MŠ (11–12/2020) budete platit sníženou úplatu v částce 200,- Kč.

Prosím, abyste si opravili trvalý příkaz.

• 10.09.2020

Ve čtvrtek 10. září 2020 v 16.30 hodin se uskuteční v MŠ Darkovičky třídní schůzky pro všechny rodiče (bez účasti dětí).

• 06.05.2020

Od pondělí 11. května 2020 bude zahrada MŠ zprovozněna pro děti do 7 let v doprovodu zákonného zástupce.

• 06.05.2020

Upozorňujeme všechny rodiče, že od září 2020 se zvyšuje úplata za předškolní vzdělávání na částku 400Kč na dítě/měsíc.

• 06.05.2020

MŠ Darkovičky bude v době hlavních prázdnin (červenec a srpen) uzavřena (rekonstrukce).

• 30.04.2020

Evidenční list musí být potvrzen o řádném očkování dítěte dětským lékařem.