Vánoční besídka s dárky

Vážení a milí!
Všichni tušíme, že Ježíšek toho má o Vánocích až nad hlavu. Tak jsme si řekli, že mu půjdeme pár dnů naproti a vánoční obdarovávání jsme naplánovali už na čtvrteční dopoledne 17. prosince.
Půlden to byl slavnostní a samozřejmě plný překvapení - to první si pro děti nachystaly paní učitelky a paní asistentka: sehrály totiž pohádku O Červené Karkulce.
Jak to dopadlo? Inu, drama to chvílemi bylo, zásluhou vlka, který byl fakt zlověstný! Ještě ani nikoho nezakousl a už několik dětí hledalo útočiště v náručí paní Ivy a paní Dany!
To pohádková babička byla jako každá babička - hodná, laskavá, skvělá kuchařka...Škoda, že jí ruplo v zádech a musela do postele.
Karkulčina maminka byla taky fajn, a tak hezká! A Karkulku poučila, že má jít za babičkou pěkně po chodníčku, nezdržovat se, nebavit se s cizími lidmi. Ale cožpak mohla Karkulka tušit , že se nemá bavit ani se zvířaty?! A navíc ten vlk byl tak vlezlý; zastoupil jí cestu a pořád vyzvídal! Náhodou Karkulka to zvládla dobře, ale vlk je přece jen rychlejší, než Karkulka; což o to, Karkulka má fyzičku dobrou, ale vlk má o dvě nohy víc, v běhu mu nemůžete konkurovat.
Vlk slupl babičku, jak malinu a na tu roztomilou zpěvavou Karkulku si počíhal v babiččině posteli.
Karkulka neměla šanci utéct, ten vlk byl jo dobře maskovaný a než si Karkulka mohla uvědomit, co to na té babičce nesedí, už vězela vlkovi v břiše.
A zatímco vlk chrápal v chaloupce, přichází myslivec. Je v dobré náladě, v revíru je vše OK., těší se, že se staví na slovíčko u babičky a vypije si s ní kafíčko. No ale je to trochu popleta, ten myslivec, takže když zjistí, co se asi v chaloupce stalo, chvilku neví, co má dělat. Uf, napadlo ho, že se podívá vlkovi do bříška - jako každý správný muž má u sebe nůž - šmik, šmik - a helemese, vyskočí Karkulka i s košíčkem, potom babička - a obě živé, zdravé!
Následuje operativní porada, co s vlkem a už babička s Karkulkou nesou z řeky kamení, šup s kamením do břicha a odvážný myslivec jistou rukou zašívá... Honem se schovat a sledovat, co bude dál.
Vlk se vyspal a teď má žízeň. Plíží se k řece, aby si lokl vody a - jejda - spadne do vody a voda ho unáší někde do Černého moře...
Hurá, vše dobře dopadlo; všichni se radují, slaví, i ustaraná maminka přiběhne. Tak na zdraví a na vlky, kteří plavou kraulem k moři!
Děti si oddechly, že pohádka má dobrý konec, Bibi nám zahrála na kytaru, zazpívali jsme si a předvedli koledy i zimní písničku a šli jsme číhat na Ježíška.
Co myslíte? - Ano, byl tam! Tedy - nikdo ho nikdy neviděl, ale nechal nám pod stromečkem dárky! Pro celou třídu, ale taky pro každého zvlášť.
Ne, ještě není konec vyprávění.
Potom jsme ochutnávali vánoční cukroví a hráli si s novými hračkami.
Tak. Vánoce už vypukly. Ať žijí Vánoce!
Radost, pohodu, lásku, příjemná překvapení nejen pod stromečkem Vám přejeme my - malá a velká Sluníčka a Srdíčka z naší školky.

• 07.05.2024
    MŠ srdečně zve všechny maminky, babičky a ostatní členy rodiny na besídku ke "Dni matek", která se koná v úterý 7. května 2024 od 16.30 hodin v KD-Darkovičky.
  • 02.05.2024

Zápis předškolních dětí do mateřské školy v Hlučíně–Darkovičkách se uskuteční ve čtvrtek 2. května 2024 v době od 10:00 – 16:00 hod.

• 26.01.2024

Vážení rodiče, milé děti, srdečně Vás zveme na "Dětský maškarní ples", který se uskuteční v pátek 26. ledna 2024 od 16:30 hodin v KD-Darkovičky.

• 27.12.2023
    Mateřská škola Hlučín-Darkovičky bude v době vánočních prázdnin uzavřena od 27. 12. 2023 do 2. 1. 2024. Provoz MŠ začíná ve středu 3. 1. 2024.
  • 04.12.2023
    Z důvodu zvýšení cen potravin a nákladů na energie dochází s platností od 1. prosince 2023 k úpravě cen stravného. U mateřských, základních i středních škol se stravné navyšuje celkem o 1,- Kč za oběd. U mateřských škol se navíc navyšuje stravné o 2,- Kč za ranní přesnídávku a 2,- Kč za odpolední svačinku.
  • 04.09.2023
    Organizace MŠ pro školní rok 2023 - 2024