Co potřebují děti při nástupu do MŠ

Děti budou potřebovat:

- papuče s pevnou patou (nevhodné jsou pantofle a crocsy)

- pyžamo

- pohodlné oblečení pro hru ve třídě

- náhradní oblečení a spodní prádlo (děti mají na uložení tohoto oblečení místo v šatně vrchní skříňku)

- oblečení pro pobyt venku (děti mají na uložení tohoto oblečení místo v šatně spodní skříňku)

- obuv pro pobyt venku (tenisky, gumáky - šatna při vstupu do MŠ)

VŠE ŘÁDNĚ DĚTEM PODEPIŠTE!

Oblékejte své děti podle aktuálního počasí, rukavice je vhodné přišít na gumu provlečenou rukávy bundy, aby je neztrácely, nezapomínejte na čepici, v létě kšiltovku, klobouček či šátek.

- papírové kapesníky (v krabičce)

- vlastní hrníček – plastový (podepsaný, platí pro nově příchozí děti)

- hřebínek pro děvčátka (podepsaný, platí pro nově příchozí děti)

Provoz MŠ je od 6.30 do 16.30 hodin. Rodič předává dítě učitelce při vstupu dítěte do třídy. Rodiče musí opustit MŠ do 8.00 hodin, neboť se budova v 8.00 hodin zamyká.

Předškolní děti (poslední rok před nástupem do základní školy) úplatu za školné neplatí. Neplatí úplatu za školné ani děti s odkladem školní docházky.

Odhlašování stravy i přihlašování stravy (např. při nástupu po nemoci) si zajišťují rodiče sami vždy den předem.

O nepřítomnosti dítěte informuje zákonný zástupce učitelku na třídě.

Poslední změna: 28.08.2023 - 21:29 Zpět
  • 31.05.2021

MŠ a ZŠ připravily na červen 2021 několik akcí pro děti a jejich rodiče, které proběhnou v MŠ i v ZŠ.

• 26.05.2021
    Seznam přijatých dětí k docházce do MŠ Hlučín-Darkovičky.
  • 07.04.2021
    Mateřská škola V Hlučíně–Darkovičkách bude v době hlavních prázdnin uzavřena. Rodiče mají možnost umístit své děti v Hlučíně:
  • 24.03.2021
    Úplata za školné
    Úplata za školné se v měsíci březnu platit nebude z důvodu celoměsíčního uzavření mateřské školy.
  • 17.12.2020

Dovolte mi, abych za Základní školu a mateřskou školu v Hlučíně-Darkovičkách, p.o., upřímně poděkovala v této nelehké době za veškerou pomoc, vstřícnost a podporu našemu zřizovateli – městu Hlučínu, Osadnímu výboru a rodičům našich dětí. Díky patří i všem zaměstnancům školky. Velká pochvala patří všem dětem za to, jak se se ztíženými podmínkami fungování vyrovnaly a jak po celou dobu pracovaly. Mgr. Ing. Petra Fojtíková, ředitelka školy

• 14.12.2020

Mateřská škola bude v době vánočních prázdnin uzavřena od 23. 12. 2020 – 3. 1. 2021. Provoz začíná v pondělí dne 4. 1. 2021.